• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Turunç  Turunç Marmaris içinde bulunan en önemli gezi noktalarından biridir. İçinde Amos Koyu ve Amos Antik Kentinde bulunan bu bölge her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Turunç tatili sırasında bölgedeki çok sayıda otel ve pansiyonda konaklanabilmektedir. Burada bulunan çok sayıda kaliteli restaurant ve cafe de büyük oranda turistlerden gelir sağlamaktadır. Bu haliyle bölge tamamen turizm şartlarına entegre olmuş durumdadır.
  Turunç muhteşem koyu ve yemyeşil doğasıyla iyi bir tatil merkezidir. Bölgeye yakın tarihi merkezlerle birlikte düşünüldüğünde bir turistin hemen hemen her isteğini karşılayabileceği önemli bir tatil merkezidir. Ancak burası tatil sezonunda bir hayli kalabalık olabilmektedir. Bunun için tatil rezervasyonları asla ihmal edilmemeli, sezon gürültüsü istemeyenler için de sezon başı veya sezon sonu dönemler tercih edilmelidir. Sezon içinde gidildiğinde de kalabalık olmasına rağmen harika bir mekan oluşu ziyaretçilere büyük bir tatmin yaşatmaktadır.
  Turunç

  Turunç’a Nasıl Gidilir?

  Turunç gezisinde en başta planlanması gereken şey buraya ulaşımdır. Bölgeyle Marmaris uzaklığı 20 kilometre civarındadır. İzmir’den yaklaşık 300 kilometre, Muğla’dan 80 kilometre yol gidilmesi gerekir.  Özel aracı tercih edenler için Turunç yolu biraz zor bir yoldur. Ancak yemyeşil bir doğanın ortasında araç sürmek bu zorluğu ortadan kaldırmaktadır. Yoldaki virajlar bazen tehlikeli olsa da bu yolculuğa değecektir. Marmaris’ten on ya da on beş dakika, Muğla’dan bir buçuk saat, İzmir’den dört saat uzaklıktadır.
  Yolculuğunu toplu ulaşımla yapmak isteyenler Marmaris’e veya İçmeler‘e geçerek oradan her yarım saatte kalkan dolmuşları kullanabilir. Dolmuş ücretlerinde Euro standardı bulunmaktadır. Özel araçla yapılacak yolculuktan daha güvenli, ucuz ve eğlenceli bir yolculuk dolmuşla mümkün olabilir.

  Turunç’ta Gezilecek Yerler

  Turunç gezisinde gezilecek yerler tatilinizin tamamını alabilir. Eğer denize girmek isterseniz bu geziyi biraz kısaltmalısınız. Muhteşem doğal güzellikler ve yeşil alanlar gezisine bir gün ayrılabilir. İyi bir doğa yürüyüşü kısa bir zamanda bölgeye hayran bırakacaktır. Ünlü, ödüllü ve temiz koyunda denize girebilirsiniz. Kısa mesafede bulunan antik kent ve Amos Koyu ziyareti yapılabilir. Buradaki ünlü restaurant ve cafelerde zaman geçirilebilir. Bu cefaler içinde sanatsal temalı olanlar bir hayli eğlendirecektir.

  Turunç Konaklama Seçenekleri

  Turunç gezisi sırasında karşınıza çok sayıda otel çıkmaktadır. Bölge sınırları içinde sayılan ancak merkezi noktalara biraz uzak kalan oteller de, kent içindeki otel ve pansiyonlar da tercih edilebilir. Buradaki oteller bölgede saygın bir imaja sahip ciddi otellerdir. İçlerindeki bazı oteller bölge tatilinizde talep ettiğini her şeyi karşılamak üzere planlanmıştır. Bunlar içinde çeşitli noktalara servisler aracılığıyla düzenli geziler, çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler, yeme ve içme ihtiyaçları sayılabilir.
  Konaklama tesisleri içinde ikinci alternatif de bölgedeki çok sayıda pansiyondur. Fiyatları 75 TL civarında olan pansiyonlarda elbette otel kalitesi aranmaz. Ancak bunlarda da konaklama ihtiyacı giderilebilir. 

  0 yorum:

  Yorum Gönder