• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Marmaris Plajları  Marmaris Plajları gezginlerin yaz tatillerinde en çok ilgi gösterdiği adresler arasında yer alıyor. Bölgede denize girebileceğiniz bir çok güzel plaj bulunuyor. Halk plajının yanında, Kızkumu, Kleopatra, Uzunyalı, İçmeler ve Turunç en önemli plajlar arasında yer alıyor. Detaylarıyla Marmaris plajları…

  Marmaris Plajları

  Marmaris Halk Plajı

  Marmaris içinde en çok kullanılan plajlardan biridir. Büyüklük yönünden de daha fazla kalabalık olmasıyla da Halk Plajı daima daha öndedir. Plaj Uzunyalı Plajı ve Marmaris merkez arasında kalan bölümün neredeyse tamamını kaplamaktadır. Bu haliyle de en önemli ve büyük plaj olma özelliğini taşır. Yalnız bu noktada biraz sakin bir plaj arayanların asla tercih etmemesi gereken bir yer olduğu da unutulmamalıdır.

  Uzuınyalı Plajı

  Halk Plajından başlayıp İçmeler Plajı bölgesine kadar devam eden Uzunyalı Marmaris’teki ikinci büyük plaj kabul edilir. Plaj boyunca uzanan yolda çok sayıda eğlence mekanı, cafe ve restaurant bulunmaktadır. Bu plaj da sakin plajlar arasında sayılmamaktadır.

  İçmeler Plajı

  Kaliteli bir deniz turizmi isteyenlerin tercih ettiği İçmeler Plajı Marmaris merkezden yaklaşık 9 kilometre uzaklıktadır. Plaj, tamamen doğal ve yeşil bir alanın ortasında kurulu olması ile öne çıkıyor.

  Turunç Plajı

  Masalımsı bir güzelliği olan Turunç Plajı sahip olduğu görüntü ile bir iç denizi andırır. Küçük bir koy ve muhteşem bir kumsal Turunç Plajı’nı oluşturur. Marmaris geziniz boyunca denize girilebilecek en güzel plajlardan biridir.

  Kleopatra Plajı- Sedir Adası

  Sedir Adası içinde yer alan Kleopatra Plajı en ünlü Marmaris plajlarından biridir. Açılış kapanış saatlerine paralele bir biçimde çok sayıda ziyaretçi alan plajlardan birisi de burasıdır.

  Kızkumu Orhaniye Plajı

  Hakkında efsaneler üretilen bu plajı görmeden Marmaris tatilinin bitirilmesi önerilmemektedir. Hatta bölgedeki en iyi kumların da burada bulunduğu göz önüne alınırsa burada kum ve çamur banyosu yapanlar daha iyi anlaşılacaktır. 
  Yukarıda adı geçen yerler Marmaris’in en ünlü plajlarından bazılarıdır. Bunlar dışında siz de çevre beldelerde kalan saklı Cennetleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Marmaris içinden katılabileceğiniz tekne turları ile deniz keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

  0 yorum:

  Yorum Gönder