• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Kızkumu  Muğla’nın en ünlü yerlerinden olan Kızkumu plajı hakkında bir çok efsane bulunmaktadır. Efsaneye göre çok eski zamanlarda kralın çok güzel bir kızı varmış ve bu kız bir balıkçıya aşıkmış. Kral kızının fakir bir balıkçıyla evlenmesini istemediği için prensesle balıkçı gizli gizli buluşurmuş. Babasının öfkesinden korkan prenses balıkçıyla buluşmak için her gece bir gömlek yakarak haber verirmiş. Bir gün kızından şüphelenen baba, askerlerine kızını takip etmelerini söylemiş ve kız gömleği yaktığı sırada kızı yakalamışlar. Ateşi gören delikanlı askerlere doğru ilerlerken, prenses sevdiği adamı kurtarmak için kendini suya atar ve o sırada mucize gerçekleşir, kızın adım attığı yerler kumla kaplanmış, kız rahatça yürürken, askerler kuma saplanıp boğuluyorlarmış, derken askerlerden biri prensesi okla vurmuş ve deniz prensesin kanıyla kırmızıya boyanmış. Prensesi kollarına alan balıkçı onu sandalına koymuş ve ortadan kaybolmuşlar, bir daha da kimse aşıkları görememiş. Ve o günden sonra bu koy, Kızkumu diye anılır olmuş.
  İşte her sene yerli yabancı birçok turist denizin üzerinde yürüyerek prensesi ve fakir balıkçıyı aramaya Kızkumu’ na geliyorlar. Bu aşk efsanesi ve denizin üzerindeki bu kumdan yolda yürüme düşüncesi buraya yapılan seyahatleri giderek arttırıyor.
  Kızkumu, yaklaşık 600 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğinde, bu yol üzerinde yürümek, demirlenmiş yatların, teknelerin hemen yanından geçmek, aynı zamanda eşsiz manzara beraberinde, yanınızda kendi masalınızı yaşayacağınız birileriyle harika bir deneyim sizi bekliyor. Dilerseniz bu yolu yürüdükten sonra Turgut köyündeki şelaleyi görebilirsiniz.
  Kızkumu

  Kızkumu Ulaşım

  Kızkumu plajına özel arabanızla gidecekseniz Marmaris – Datça yolu üzerinden 29 km sonra Hisarönü - Orhaniye – Selimiye yönüne doğru gideceksiniz. Sapağa girdikten sonra 5 km gidip Orhaniye Kızkumu Plajına ulaşacaksınız. Eğer özel arabanız yoksa Marmaris merkezden kalkan Orhaniye minibüsleriyle Kızkumu plajına rahatlıkla varabilirsiniz.

  Kızkumu Konaklama

  Kızkumu’nda birçok otel, pansiyon ve motel konaklama çeşitleri mevcut. Ayrıca ahşap evler, Bungalow evlerde de kalabilirsiniz. Ücretler 50 tl den başlıyor. Yerli yabancı birçok turistin akın ettiği bu rüya plajına gitmek için acele edin zira boş yer bulamayabilirsiniz. Erken davranın ve denizin üzerinde yürümek hissini daha fazla ertelemeden yola çıkın. 

  0 yorum:

  Yorum Gönder