• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Kumlubük  Kumlubük kumsalları ve irili ufaklı dağlarıyla gezginleri karşılamaktadır. Bölgedeki yerleşim yerleri engebeli ve sarp bir arazi yapısına sahiptir. Bu kadar engebeli ve dik yamaçlara sahip bir yerde kent kurulması gezginleri bir yandan şaşırtırken bir yandan da kendine hayran bırakmaktadır. Kumlubük, sahip olduğu bu yapısıyla Marmaris ve Türkiye’nin en önemli tursitik merkeleri arasında yer almaktadır.

  Kumlubük Gezilecek Yerler

  Kumlubük’ te yarım saatlik bir yürüyüş yapıp Antik Amos kentine ulaşabilirsiniz. Geçmişten günümüze pek iyi korunduğunu söyleyemeyiz lakin eski tiyatro ve şehir surları hala ayakta ve size geçmiş zaman insanlarının hikayelerini anlatmak için bekliyor. Tarih ve manzaranın bu harika birleşimine hayran kalacaksınız. Bu tiyatroda yapılan her gösteriden önce şarap ve verimlilik tanrısı Dionisos adına kurbanlar sunulur ve tanrılara şükredilirmiş.
  Kumlubük te balıkçılık başta gelen geçim kaynaklarından. Son zamanlarda tatile gelen turistlerin artmasıyla birlikte birçok damak tadına hitabeden restoranlar açılmış. Bu sebepten denize sıfır koylarda birbirinden taze balık ürünleri yiyebilir ve akşamın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.
  Kumlubük
  Güneydoğu tepelerinde  bölgenin ve dünyanın en eski yerleşim yerleri arasında sayılan bir mağara bulunmaktadır. Bu mağara yeni keşfedilmiş ve ilk araştırmalara göre 5000 yıllık ve antik bir yapıya sahiptir. Keşfinin gecikmiş olması ve bakım yapılmaması buradaki tarihi eserlerin tahrip olmasına neden olmaktadır. Bu sebeple mağara içinin ziyarete açılması için çalışmalar devam etmekte, Kumlubük’ün en önemli yerlerinden birisi turizme kazandırılmaktadır.
  Diğer yandan bölge nin kumsalları da gezginlerin ziyaretlerinde eğlenceli bir deniz turizmi keyfi yaşamalarına neden olmaktadır. Kumlubük plajları sezonun en yoğun dönemleri haricinde nispeten sakin bir yapıya sahiptir.

  Kumlubük Ulaşım

  Kumlubük’e özel araçla ulaşmak için Marmaris güzergahı tercih edilebilir. Marmaris’ ten yaklaşık 20 km sonra Turunç’ a ulaşılmaktadır. Turunç’ a geldikten sonra ise Turunç Otel’ in arka tarafında kalan yoldan tabelaları takip ederek bölgeye ulaşılabilir.  Toplu ulaşım için de Marmaris aktarmasıyla bölgeye ulaşmak mümkündür.

  Kumlubük Konaklama

  Kumlubükte birçok konaklama alternatifi mevcuttur. Bütçenize ve zevkinize göre birçok otel, motel, pansiyon, apart mevcuttur. Ortalama fiyatlar 40 TL’den başlayarak 200-300 TL fiyatına kadar çıkabilmektedir.

  0 yorum:

  Yorum Gönder