• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Bozburun  Bozburun Muğla’ nın güneyinde tepelerin arasında saklanmış bir koyda kurulmuştur. Başta ıssız bir koy görünümü verse de içerilere doğru ilerlediğinizde size güzel yüzünü sunacaktır. Bölgede görmeniz gereken birçok tarihi ve doğal güzellikler var. Bir yandan hafızanıza harika manzaralar kaydederken, bir yandan da yüzerek güneşin ve denizin tadına varabilirsiniz.
  Bozburun’ a özel arabanızla gidiyorsanız Marmaris’ i geçtikten sonra Datça yol ayrımından Orhaneli yönüne dönüp devam ediyorsunuz, Hisarönü, Turgut ve Selimiye’yi geçtikten sonra nihayet Bozburun.  Eğer uçakla gelecekseniz de Dalaman Havaalanı’ndan 150 km uzaklıkta Bozburun sizi bekliyor olacak. Sizi Dalaman’ dan Marmaris’ e götürmek için düzenli olarak havaş servisleri bulunmaktadır. Yaklaşık 1.5 saat süren servis yolculuğundan sonra Marmaris’ den Bozburun a kalkan minibüslere binerek saklı koya ulaşabilirsiniz. Konaklama açısından ise neredeyse her keseye hitap ediyor, pansiyonlarda, otellerde, butik otellerde ya da yaz için kiralanan evlerde kalabilirsiniz. Fiyatlar gayet uygun pansiyonda kalmak isterseniz günlük 40 liradan başlayan fiyatlarla, otelde kalmak isterseniz de 100 liradan başlayan fiyatlarla konaklamanızı uygun fiyatlarla geçirebilirsiniz. Hatta erken davranıp önceden rezervasyon yaptırırsanız çok daha uygun fiyatlar yakalamanız mümkün.
  Bozburun
  Bozburun’ da yapılacak aktivite sıkıntısı çekmenize gerek yok çünkü dilerseniz tarihi yerleri gezer eski zamanlara gidersiniz, dilerseniz yeşilin mavinin tadını çıkartırsınız ya da mavi tur yaparak eksiksiz bir konfor eşliğinde Türk kıyılarını, Symi Yunan Adasını, Hisarönü, Datça ve Marmaris koylarının el değmemiş güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Nasıl bir tatil istediğiniz tamamen size kalmış ama Bozburun kafasını dinlemeye gelenlere de kıpır kıpır bir tatil geçirmek isteyenlere de birçok seçenek sunuyor ve sizi kendisine hayran bıraktırıyor.
  Antik Çağ’ da Kayra adıyla anılan Bozburun birçok tarihi efsaneyle de sizi tarihin derinliklerine götürüyor. Sedir Adası’ nda dolaşırken Marc Anthonius ve Klepatra’ nın aşk yaşadıkları bu topraklarda hayal dünyasına dalabilir ve çok uzaklara gidebilirsiniz. Kleopatra ve Anthonius için özel olarak Mısır’ dan getirildiği söylenen altın renkli kumlarda uzanabilir, yeşille mavinin eşsiz uyumunu antik tiyatro görüntüsüyle taçlandırabilirsiniz. İçmeler‘e gidip şifalı suyunun vücudunuzu nasıl yenilediğine şahit olabilirsiniz. Sanatçılar sokağına girdiğinizde sizi resmini yapmak üzere bekleyen ressamlar, geleneksel el sanatlarından sergiler, sevdiklerine hediye etmek isterseniz diye çeşitli süs eşyaları satan sergiler karşılayacak.
  Gündüz antik çağlarda gezip, denizin tadını çıkardıktan sonra gece oturup bir şeyler yeme ve içme zamanı. Yerel yemeklerin olduğu restoranlarda yemeğinizi yedikten sonra, akşam serinliğinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Eğlenmek ve tatilinize hareket katmak isterseniz de barlar ve gece kulüpleri sizi bekliyor olacak. Bozburun size hayallerinizin tatili fırsatını sunuyor. Hayatınız boyunca belki de en güzel anılarınızdan olacak bir macera. Haritanızda Bozburun’ u işaretleyin çantanız ve hayallerinizi yanınıza alarak yola çıkın. 

  0 yorum:

  Yorum Gönder