• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Bördübet  Marmaris ve Datça arasında muhteşem bir doğa güzelliği saklıdır. Bördübet adını taşıyan bu harikulade tatil köyünde patika yollar, muhteşem kumsal ve yemyeşil bir doğa tatilcileri beklemektedir. Bördübet tatili ve turizmi ülkemiz içinde daima üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden yerli ve yabancı binlerce turist her sene sezondaBördübet sınırları içinde tatil yapmaktadır.

  Bölge sahip olduğu konum dolayısıyla önemli tatil merkezleri arasında kalmaktadır. Bu yüzden köye günübirlik ziyaretler de düzenlenmektedir. Ancak buradaki tatilcilerin çoğunluğu daha çok en az bir kaç gece kalmak üzere gelmektedirler. Köy sınırları içinde yer alan çok sayıda butik otel ve tatil merkezi de bu konaklamaya uygun koşullardadır.

  Bördübet Konaklama

  Bölge sınırları içinde yer alan küçük otellerin fiyatları ortalama 50 TL civarındadır. Bu sınırın çok altında da otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Gecelik fiyatı 25 TL olan otel bile bulmak mümkündür. Aynı zamanda buradaki pansiyonlarda da tatilciler çok ucuz şartlarda kalmaktadırlar. Bördübetkonaklama hizmetlerinin görece ucuzluğu buradaki tatili daha ekonomik kılmakta, düşük bütçeli tatil isteyenler için burası daha çok tercih edilmektedir.

  Bördübet Ulaşım

  Bölgeye ulaşım için Marmaris’e kadar otobüs veya diğer toplu taşıma araçları, oradan da minibüs kullanılabilir. Bu şekildeki ulaşım biraz pahalıya gelecektir. Eğer iki kişiden fazla sayıda tatilciyle bir plan yapılmışsa özel araçla buraya gelmek hem daha ekonomik hem daha rahat olacaktır. Özel araçla buraya ulaşmak için de Marmaris Datça yolunda yaklaşık 30 kilometre kadar seyretmek gerekecektir. Balıkaşıran Köy ayrımına ulaştıktan sonra buradan 10 kilometre içeri girilince ve köye ulaşılacaktır. Ancak bu son on kilometre toprak yol olduğu için görece daha yavaş ulaşım sağlanacaktır. Toplamda 30 dakikada Marmaris’ten Bördürbet’e ulaşım mümkün olacaktır.

  Bördübet’te Ne Yapmalı?

  Bördübet’te yapılacak şeylerin başında doğa yürüyüşü gelir. Patika yollardan temiz havayı soluyarak yapacağınız bir yürüyüş gayet faydalı bir deneyim sunacaktır. Ayrıca burada bir deniz keyfi sürmek de gayet yararlı olacaktır. Bördübet içinde yat turizmi de bir hayli gelişkindir. Yeterli bütçeyle burada yat kiralama hizmetlerinden yararlanmak da olasıdır. 

  0 yorum:

  Yorum Gönder