• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Atatürk Parkı  Atatürk Parkı Marmaris'te Cumhuriyet Mahallesi içinde yer alan kentin en güzel parklarından biridir. Turistik yerler ve plajlardan sıkılanlar için güzel bir gezi alternatifi olan Atatürk Parkı‘nda özellikle çocuklarınızla birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. 

  Marmaris Atatürk Parkı geniş bir alan üzerine kuruludur. Yeşil alanlar, yapay göl, çeşitli etkinliklere uygun alanlar, spor ve oyun alanları park içinde yer almaktadır. Burası hem bir sosyal aktivite merkezi hem de kent içi bir toplanma buluşma yeridir. Burada yaşayan halkın önemli buluşma merkezleri arasında sayılan park özellikle akşamları hayli kalabalık olmaktadır. Serinliğin düştüğü saatlerde park ve civarına insanlar akın etmekte, yakındaki çeşitli restaurant ve cafeler dolmaktadır. Bu yüzden burada hayat gecenin ilerleyen saatlerine kadar durmaz.
  Marmaris kent merkeinde sosyal aktiviteler bir hayli fazladır. Bu sosyal aktivitelerin önemli merkezleri sanat sokağı, el sanatları çarşısı gibi turizm ve pazarlama değeri taşıyan yerlerde yoğunlaşırken bazı yerler de halkın sosyal ihtiyaçlarının tatmini görevini üstlenmektedir. Atatürk Parkı bu yerlerden birisi sayılabilir.

  Atatürk Parkı Ulaşım

  Atataürk Parkı arkasında geniş bir yeşil alan bulundurur. Atatürk Caddesi’nin hemen yanında yer alan parkın bir cephesinde de yerleşim yerleri ve önemli cafe ve restaurantlar bulunur. Kent içi bir bölge olduğu için buraya Marmaris içinden hemen her yerden yürüyerek ulaşmak mümkündür.

  Nasıl ve Ne Zaman Gezilir?

  Atatürk Parkı öğleden sonraki saatlerden başlayarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar güvenli ve hayat dolu bir parktır. Kent içi nezih dinlenme mekanları arasında en önemli yeri kaplayan parkı bu saatler arasında ziyaret edebilirsiniz. Gezintiniz sırasında park içinde yer alan ünlü gölet ve heykeli görmelisiniz. Geziye Atatürk Caddesi’nden başlamışsanız buradan Martı Resort’a kadar olan bölgeye kadar yürümek hayli iyi gelecektir. Park gezisinden hemen sonra arka  tarafta yer alan cafe ve restaurantları gezmeniz de önerilmektedir.

  0 yorum:

  Yorum Gönder