• Marmaris'i Bizimle Keşfedin!

  Armutalan  Armutalan beldesi, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı olan, Marmaris Körfezi’nin kuzeyinde yer alan, sahip olduğu doğal güzellik ve turistik imkanları sayesinde bölgede hızla gelişen yerlerden bir tanesi olmaktadır. Armutalan, sahip olduğu geniş düzlük alanları ile bölgedeki gelişime açık yerler arasında yer almaktadır. Akdeniz ikliminin açık bir şekilde görüldüğü beldede, bu iklime uygun olarak bitkiler yetişmektedir. Belde sahip olduğu nüfus özellikleri sayesinde Türkiye genelinde de önemli bir yere sahiptir. Yoğun nüfuslu beldeler içerisinde Türkiye’de 7 sırada yer alan belde, turizm bölgesinde bulunması nedeniyle bu özelliğe sahip olmaktadır.

  Armutalan beldesinin ülke çapında önemli bir yere sahip olduğu bir diğer durum da bal üretimi konusunda büyük bir pay sahibi olmasıdır. Belde de üretilen bal miktarı modern kovanlar sayesinde her yıl Türkiye ortalamasına yakın olmaktadır. Armutalan beldesi, aynı zamanda sakin bir tatil isteyenlerin tercih ettiği uğrak yerlerden bir tanesidir

  Armutalan Konaklama

  Bölgede toplam 109 resmi belgeli otel bulunmaktadır. Bu oteller beldenin turizminin gelişmesi için çok büyük katkılar sağlamaktadır. Beldedeki otel fiyatları otellerin kalitesine göre farklılık göstermektedir. Otel fiyatları 40 TL ile 220 TL arasında kişi sayısına ve gün sayısına göre değişiklik göstermektedir.

  Armutalan Ulaşım

  Armutalan beldesine hem özel araçlarla hem de dolmuşlarla ulaşmak son derece kolay olmaktadır. Merkeze sadece 2 km uzaklıkta bulunan beldeye dolmuşla istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Belde, Muğla merkeze de sadece 57 kilometre uzaklıktadır. Şehirler arası ulaşım yolu üzerinden de hızlı bir şekilde ulaşılabilen beldeye çok fazla dolaşmadan da ulaşabilirsiniz.

  Armutalan Gezilecek Yerler

  Sahilden yalnızca 600 metre uzaklıkta bulunan belde, genellikle doğa içerisinde tatil yapmayı tercih eden ailelerin uğrak yerlerinden olmaktadır. Armutalan, sahip olduğu çam ormanları ile doğal güzellikleri gezip görmeyi sevenlerin tercih ettiği yer olmaktadır. Ayrıca beldede Marmaris koyunun güzelliklerini görmek isteyenler de tatile gelmektedir. Bu beldeye gelen birçok tatilci masmavi temiz sularda balık tutabilmekte, ormanın derinliklerinde ferah bir nefes alabilmektedir. Armutlu, genellikli sahip olduğu doğal güzellikleri görmek isteyenlerin uğrak noktası olmaktadır. 

  0 yorum:

  Yorum Gönder